„Dzień Życzliwości”

03.jpg„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna. Kiedy staniemy, tak na przeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”. 21 listopada w naszym przedszkolu po raz drugi obchodziliśmy „Dzień Życzliwości”. Każda grupa wiekowa przygotowała szereg atrakcyjnych zajęć i zabaw podczas, których dzieci zgłębiały znaczenie słowa „ życzliwość”. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych były odmienne. Dzieci poznały opowiadanie pod tytułem „ Zaczarowany flet”, uczestniczyły w zabawie w skojarzenia do pojęcia „ życzliwość”,  podczas spaceru wręczały przechodniom „order życzliwości”, uczestniczyły w zabawie „ Kolorowe magiczne słowo”, rozwiązywały zagadki. Dzieci tworzyły słoneczka z wykorzystaniem papieru, szarf i klamerek. „ Dzień Życzliwości” uświetniły również zabawy muzyczno – ruchowe i taneczne takie jak: „ Magia przyjaźni”, „ Podaj rękę partnerowi”, „ Ta nasza zabawa”, „ Gość”. Nieodzownym towarzyszem była piosenka: „ Dobre zwyczaje”, „ Grzeczne słówka” i „ Każdy wie, co jest złe”. Podczas zajęć i zabaw powstały liczne prace plastyczne: „ Serduszko życzliwości”, „ Słońce dla mojej rodziny”, „ Drzewko życzliwości”.  Wykonane podczas zajęć upominki dzieci zabrały do domu. „ Dzień Życzliwości” w naszym przedszkolu był szczególny – pełen miłych słów, radości i niespodzianek. Wszyscy uroczyście przyrzekali być życzliwym każdego dnia.

M.B.