„Koncert kolęd”

04 stycznia w przedszkolu przy ulicy Żeromskiego i 10 stycznia w przedszkolu przy ulicy Tysiąclecia odbył się „Koncert kolęd”. W przedszkolu przy ulicy Żeromskiego koncert przygotowała i poprowadziła nauczycielka Małgorzata Brzostek. Podczas uroczystości dzieci rozmawiały na temat tradycji kolędowania. W trakcie spotkania powstała szopka, w której rolę pełniły dzieci z grupy „Kaczuszki”. Do szopki przybywały dzieci z poszczególnych grup wiekowych i śpiewały kolędy i pastorałki. Występy solowe i grupowe były uświetnione inscenizacjami kolęd i podkładem muzycznym w wykonaniu dzieci. Na zakończenie uroczystości kolędę zaśpiewali pracownicy przedszkola.  „Koncert kolęd” w przedszkolu przy ulicy Tysiąclecia przygotowała i poprowadziła nauczycielka Mirosława Szuberla. W tym dniu do przedszkola przybyli goście –  uczniowie gimnazjum:  zespół  wokalny  prowadzony przez Pana Wojciecha Góralskiego i  „Klub  Miłośników Książki” prowadzony przez Panią Małgorzatę Karczewską. Koncert rozpoczęły dzieci z grupy „ Misie” krótkim programem artystycznym, który wprowadził wszystkich w atmosferę kolędowania. Przedszkole stało się małym Betlejem, gdzie każdy, bez względu na swój głos, mógł zaśpiewać małemu Jezuskowi. Bo, jak powiedziała „Kolęda”:  „Wystarczy tylko kochać i szanować wszystkich ludzi, otworzyć swoje serca i umysły, a Betlejem może być tu i teraz, wśród nas, na wyciągnięcie ręki”. Następnie każda grupa zaprezentowała swoje ulubione kolędy i pastorałki, np ;„Bosy pastuszek”, Przybieżeli do Betlejem” i inne. Dzieci z wielkim przejęciem śpiewały grupowo i indywidualnie. W dalszej części spotkania przedszkolacy wysłuchali świątecznych piosenek i nowoczesnych pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego, które przeplatane były wierszami i dobrymi radami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimy, prezentowanymi przez „miłośników książek”. Występy starszych kolegów zostały nagrodzone przez widownię dużymi brawami. Koncert kolęd zakończono wspólnym śpiewaniem znanych kolęd, jak :„Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Leć kolędo w świat”. Przedszkolacy na zakończenie podziękowali gościom laurką i słodkim poczęstunkiem.Na koniec uroczystości w obu budynkach Pani dyrektor Marzena Wilkosz i Pani wicedyrektor Bożena Bereza wręczyły dzieciom świąteczne prezenty dla każdej grupy wiekowej. Prezenty były ufundowane z budżetu przedszkola. „Koncert kolęd”  był dla naszych przedszkolaków dobrą okazją do kultywowania  tradycji bożonarodzeniowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie.

M.Sz. i M.B.