„Kasztanowa akcja”

Przez miesiąc dzieci z wszystkich grup przedszkolnych angażowały się w zbiórkę kasztanów dla zwierząt leśnych na zimę. W dwóch budynkach przedszkola zgromadzono ogromną ilość kasztanów. Na zakończenie akcji do przedszkola zaproszony został podleśniczy Leśnictwa Czystochleb Pan Tomasz Gardzisz. Podczas spotkania z dziećmi podziękował za zebrane kasztany, z których jak powiedział, zimą ucieszą się daniele, jelenie i dziki. Kasztany będą przechowywane w specjalnej spiżarni i wydzielane zwierzętom porcjami, tak, jak robią to rodzice ze słodyczami dla dzieci. Leśnicy oprócz kasztanów, w wyznaczonych miejscach, tzw. paśnikach, wyłożą siano, buraki i zboża, w tym kukurydzę. Okres dokarmiania zwierząt rozpoczyna się już w listopadzie i trwa do wiosny. Pan Gardzisz sprawił dzieciom ogromną niespodziankę sygnałówką (róg myśliwski), którą przywiózł ze sobą. Zagrał sygnał powitania oraz na prośbę dzieci sygnały, których nazwy wywodzą się od nazw zwierząt: niedźwiedź, dzik, łoś, wilk, … . Niektóre dzieci miały też okazję samodzielnie się przekonać, że gra na rogu myśliwskim wymaga nie tylko umiejętności, ale i głębokiego wydechu… W filii przedszkola Pan leśniczy Wiesław Siciński z podleśniczym Tomaszem Gardziszem  przybyli po odbiór kasztanów w ”Dzień Chłopca”. Z tej okazji zostali poczęstowani lizakami i cukierkami. Panowie również pamiętali o dzieciach i pozostawili słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie w „ Kasztankową akcję”.

T.G. i B.Ś.