Październikowe zajęcia

Październik w „Bajce” obfitował w wiele ciekawych zajęć.

Tematyka jesienna zawsze nawiązuje do owoców i warzyw. „Misie” i „Biedronki” na zajęciach zrobili pyszną surówkę, którą potem ze smakiem zjedli. „Pszczółki” dowiedziały się w jaki sposób zakisić kapustę i same podjęły się wykonania tego zadania. „Zajączki” również spróbowały swoich sił w domowych przetworach- samodzielnie zrobiły kompot jabłkowo-gruszkowy.

Nasze przedszkolaki podjęły się jesiennych porządków w ogrodzie i przed wejściem. „Pszczółki” uczestniczyły w zajęciach badawczych, na których badały właściwości węgla. „Wiewiórki” miały zajęcia komputerowe z użyciem programu edukacyjnego Kidsmart. Brały także udział w „zabawach dotykowych” na których rozwijały zmysł dotyku. Była to również okazja do omówienia tematu osób niewidomych.

A. D.