Przedszkolaki świętują!

20 wrzesień to szczególny dzień dla wszystkich przedszkolaków. To data Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Jak co roku, również i teraz hucznie go świętowaliśmy. Był to radosny dzień, przepełniony zabawą i niespodziankami. W tym roku było ich naprawdę wiele.

Rano panie powitały dzieci w pięknie przystrojonych salach. Po drugim śniadaniu na świętujące dzieci czekały lody oraz cukierki zakupione przez przedszkole. Natomiast Urząd Miasta Wąbrzeźno sprezentował naszym podopiecznym przepyszne jabłka. Tego dnia do sal przedszkolnych zawitały nowe zabawki zakupione ze środków przedszkolnych. Nowe klocki, lalki, zwierzątka wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie. Oprócz tego były zabawy z Chustą Klanza, ogromne kolorowanki, sportowy tor przeszkód i malowanie na balustradzie tarasu. Pogoda pozwoliła nam nawet na zabawy w ogrodzie. Uszczęśliwione przedszkolaki układały tory przeszkód z dużego sprzętu piankowego i rysowały kredą po przedszkolnym chodniku. Dzieci zabawiły się również na zajęciach kulinarnych. „Biedronki” wykonały sok z ekologicznych marchwi i jabłek, natomiast „Misie” samodzielnie ulepiły rogaliki, które potem ze smakiem zjadły.

Dzień minął dzieciom w atmosferze tańców, śpiewów i radosnych śmiechów. Po całym dniu zabawy przedszkolaki wróciły do domu. Wspomnienia z tego dnia na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

A. D.