Projekt edukacyjny „Wszystkie kolory świata”

                              Szanowni Rodzice!                                                                     Nasze przedszkole po raz piąty włączyło się  w projekt  edukacyjny POLSKIEGO KOMITETU NARODOWEGO UNICEF. Tym razem jest on realizowany pod hasłem: „Wszystkie kolory Świata” i ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji prosimy Państwa o własnoręczne zaprojektowanie i uszycie szmacianej laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Wykrój laleczki można wypożyczyć u wychowawcy grupy. Po zakończeniu prac, w przedszkolu odbędzie się ich wystawa. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.

Wykonane laleczki prosimy składać u wychowawców grup do 31 stycznia. O dalszym przebiegu akcji będą Państwo informowani.

                                                                        Koordynator akcji:                          

                                           Iwona Żabińska

                                                  Bożena Bereza

20190103_194009
20190103_194151