Dzień Pluszowego Misia

Tradycyjnie 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tym razem ulubione maskotki dzieci pozostały w domu. Nie przeszkodziło to jednak maluchom w świętowaniu tego dnia. Odbyły się spotkania online z bibliotecznym misiem i jego właścicielką, bibliotekarką MiPBP panią Dorotą Sionkowską, która opowiedziała przedszkolakom historię powstania maskotki. Przeczytała też wybrane książki, których bohaterami były misie. Dzieci różnymi technikami wykonały misiowe prace plastyczne, śpiewały i mówiły im wiersze, a także składały urodzinowe życzenia. Pod koniec dnia maluchy obiecały, że po powrocie do domu mocno przytulą swojego misia. Wiadomo przecież, że to najbardziej lubią wszystkie misie, miśki i misiaczki.