Koło matematyczne działające w roku szkolnym 2021/2022

Od 28 października rozpoczęło działalność koło matematyczne pn. „Zabawy i gry matematyczne”. Propozycja zajęć kierowana jest do dzieci 5-6-letnich z grupy „Zajączki” i odbywa się raz w tygodniu w czwartki, w wymiarze 30 minut. Koło prowadzi pani Marzena Wilkosz.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest rozbudzanie aktywności i samodzielności dzieci poprzez działanie i doświadczanie, stwarzanie warunków sprzyjających zdobywaniu i poszerzaniu kompetencji matematycznych w toku zabawy oraz rozwijanie u przedszkolaków umiejętności praktycznego zastosowania ich w codziennym życiu. 

Będziemy razem poznawać i utrwalać między innymi orientację i kierunki w przestrzeni, zagadnienia miary i wagi, liczyć i wykonywać działania matematyczne, nabywać umiejętności konstrukcyjne i manipulacyjne z wykorzystaniem figur geometrycznych, kształtów, ćwiczyć umiejętność logicznego myślenia i analizowania danych, kodować i konstruować gry, a przy tym wszystkim czerpać radość ze wspólnej zabawy 🙂

M. W.