Pomarańczowy dzień, czyli Dzień Dyni

29 października „Wiewiórki” oraz „Misie” obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia pomarańczowa panna była głównym tematem rozmów.

„Wiewiórki” śpiewały dyni „sto lat” i składały jej życzenia. Rysowały obrazki i układały puzzle z jej wizerunkiem. Z pomarańczowej masy solnej tworzyły babeczki wyglądające niezwykle realistyczne. Nie zabrakło też zabaw tanecznych- tańców dla Pani Dyni. Oprócz ubrań dzieci, również przysmaki , którymi się częstowały miały pomarańczowy kolor. Salę, w której bawiły się „Wiewiórki” przedszkolaki udekorowały samodzielnie.

U „Misiów” natomiast pomarańczowy dzień był czasem wielu różnorodnych zabaw. Wszystko oczywiście z wykorzystaniem pomarańczowej, ogrodowej kuli. Były zabawy ruchowe np. slalom z dyniami czy zabawa badawcza „Co kryje się w dyni?”, dzięki której dzieci dokładnie przyjrzały się jej od wewnątrz i zewnątrz. Wydrążyły ją, z pomocą pań kucharek ugotowały i zjadły w czasie obiadu. Na zajęciach plastycznych „Misie” wykonały z pasków papieru własną dynię i układały obrazki z dyniowych pestek. Zwieńczeniem dnia było obejrzenie bajki „Franklin i dynia”.

Dziękujemy za przyniesione pięknie udekorowane dynie, a rodzicom Zuzi za domowe, dyniowe wypieki.

A.D.