Dzień Babci i Dziadka

                            21 i 22 stycznia to wyjątkowa data w kalendarzu. Wszystkie wnuczęta „małe” i „duże” na pewno pamiętają o tej dacie. Dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajka” również nie zapomniały o ukochanych Babciach i Dziadkach. Ponieważ w bieżącym roku szkolnym nasze województwo rozpoczynało ferie zimowe, przygotowania musiały rozpocząć się już od początku stycznia. Młodsze dzieci z grup: „Kotki”, „Kaczuszki” i „Biedronki” wykonały niespodzianki dla najmilszych seniorów, które ofiarowały podczas kalendarzowego święta, a starsze grupy dodatkowo zaprosiły na uroczystości, które odbyły się tuż po powrocie z zimowych ferii. Zaproszenie na wyjątkowy występ i poczęstunek przyjęło w tym roku bardzo dużo gości. W terminie od 29 stycznia do 1 lutego odbyły się spotkania w grupach: „Pszczółki”, „Zajączki”, „Motylki”, „Misie” i „Wiewiórki”. Dzieci zaprezentowały specjalny program artystyczny. Były wzruszające wiersze, piosenki, układy taneczne, a nawet krótkie przedstawienia, a na zakończenie wnuczęta zaśpiewały gromkie „100 lat” dla gości i ofiarowały pamiątkowe niespodzianki. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały przygotowany program artystyczny. Widoczne było wzruszenie na twarzach gości, którzy w skupieniu obserwowali swoje wnuki. W miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko, następne takie spotkanie już za rok.      

I.Ż.