Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

10 Listopada w obu budynkach naszego przedszkola odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

Jak co roku było odśpiewanie hymnu i krótki występ artystyczny. W tym roku, w wykonaniu dzieci z grup „Zajączki” i „Misie”. W repertuarze były patriotyczne wiersze, piosenki oraz kujawiak.

Ten dzień był wyjątkowy, a barwy narodowe były zauważane na każdym kroku. „Motylki” przygotowały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej, „Pszczółki” wykonały papierowe kotyliony, „Zajączki” udały się pod pomnik Chrystusa Warszawskiego gdzie zapaliły znicze w złożyły kwiaty. Grupy wykonały także biało-czerwone flagi, którymi dumnie machali podczas śpiewania pieśni na apelu.

Dzień ten z pewnością był bardzo ważny dla wszystkich Polaków, również naszych małych przedszkolaków.

A. D.