Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania u „Misiów”

8 listopada „Misie” uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach i spotkaniu z panią Sandrą- kucharką z naszego przedszkola.

Pani Sandra opowiedziała dzieciom o przedszkolnym jadłospisie i rozmawiała z „Misiami” o zdrowym odżywianiu. Oprowadziła je także po kuchni i pokazała przedmioty oraz urządzenia, których używa w codziennej pracy. Następnie wspólnie zjedli zdrowe śniadanie, które wcześniej sami przygotowali. Przedszkolaki obejrzały także film, w którym dowiedziały się o tym jak zachować równowagę w jedzeniu.

Zajęcia te były kontynuacją zajęć dotyczących zdrowego odżywiania zapoczątkowanych w październiku. Wówczas dzieci układały piramidę zdrowego żywienia, oglądały bajkę o „Tadku-Niejadku” i przygotowały smaczny sok z marchwi, jabłek i buraków.

A. D.