Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych

                              16 marca 2017 r. w przedszkolu po raz pierwszy  zorganizowane zostały „Mistrzostwa w grach edukacyjnych”, których realizacja wynika z regulaminu konkurs pt: „Przedszkole Talentów”, do którego w tym roku szkolnym zakwalifikowało się nasze przedszkole.  Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez panią  Annę Matuszak. W mistrzostwach wzięło udział ośmioro dzieci z grup starszych: „Pszczółek”, „Wiewiórek”, „Zajączków” i „Misiów”.  Grupę “Pszczółek” reprezentowali: Nikola Zabłocka i Jasiu Patyk. Grupa “Wiewiórek” wytypowała : Bartka Dziełaka i Lenę Wiśniewską. Z grupy “Zajączków”do konkursu przystąpili:  Mieszko Dąbrówka i Nikodem Pudliński, zaś z grupy „Misie”: Julka Mądra i Wiktoria Wronkowska. Dzieci zostały wybrane przez swoich wychowawców przy pomocy wewnątrzgrupowych konkursów matematycznych. Wychowankowie  przystąpili do szeregu konkurencji, dzięki którym miały możliwość sprawdzić oraz zaprezentować  swoją wiedzę i umiejętności z zakresu dodawania i odejmowania. Dzieci zmierzyły się w następujących konkurencjach: zabawa z piłką matematyczną, statki origami, zgaduj – zgadula matematyczna czy latawiec. Miały możliwość zademonstrować swoje umiejętności w czasie zabawy z wykorzystaniem szachownicy matematycznej oraz gry dywanowej. Młodzi matematycy wykazali się znajomością liczb oraz znaków matematycznych. Zapisywanie działań oraz rozwiązywanie zadań z treścią nie było im straszne. Wykazały się również wielkim zaangażowaniem w czasie samodzielnego tworzenia treści zadań do podanych działań. Ocen naszych mistrzów  matematycznych dokonało szanowne jury w składzie: pani dyrektor Marzena Wilkosz, pani wicedyrektor Bożena Beraza oraz wychowawczyni grupy „Pszczółki” pani Teresa Gielniak. Po skrupulatnym zliczeniu punktów jury ogłosiło, iż pierwsze miejsce i tytuł Mistrza w grach edukacyjnych zdobyła Nikola Zabłocka z grupy „Pszczółki”. Jednak wszyscy laureaci nagrodzeni zostali grami matematycznymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Ponadto uczestnicy wywalczyli gry edukacyjne dla swoich grup.

                Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy dalszych sukcesów w zakresie matematyki.

A.M.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
32
33
34