Pasowanie w grupie „Biedronki”

4 listopada w grupie „Biedronki” odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Do pasowania przygotowywało się 12 dzieci. Wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z grupy przedstawiły program artystyczny. Z pewnością udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków! W wierszu, tańcu i piosence  pokazały, że potrafią wiele. Świetnie współpracowały w parach, z całą grupą- gdy prezentowały zabawy z wykorzystaniem chusteczek, pałeczek bambusowych, lasek i chusty animacyjnej. Dzieci wierszem zaprosiły Panią dyrektor, aby pasowała je na przedszkolaka:

„Dziś jest nasze pasowanie! Są tu nasze drogie Panie.

Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy.

Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy.

I uśmiechem przywitamy, przychodzące po nas mamy!

Panią Dyrektor tu zapraszamy,

Dla Pani specjalne zadanie mamy.

Chcemy poprosić o pasowanie

I prawdziwym przedszkolakiem

Niech każdy się stanie!!!”

Oczywiście nie obyło się bez przyrzeczenia! Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i „słodkie rożki” . Pani dyrektor i pani wicedyrektor przebrały pasowane dzieci w „biedronkowe koszulki” na znak przynależności do grupy przedszkolnej, a same dzieci ozdobiły tablicę pamiątkową kwiatami i naklejkami biedronek. Słodkie niespodzianki  otrzymały również pozostałe dzieci z grupy. Dzień pełen wrażeń i emocji na pewno pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieciom jak i dorosłym!

B. Ś.