Przedszkolny Dzień Talentu

                                2 marca w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Dzień Talentu pn. „Mam Talent!”, którego realizacja wynikała z regulaminu konkursu pn. „Przedszkole Talentów”, do którego w bieżącym roku szkolnym zakwalifikowała się nasza placówka. Uroczystość zorganizowała nauczycielka Aleksandra Rudnicka. Celem wydarzenia było wspieranie twórczych działań dzieci w różnych formach aktywności oraz ich promowanie. Tego dnia w sali gimnastycznej zebrały się wszystkie grupy przedszkolne, aby podziwiać utalentowane przedszkolaki i ich umiejętności. Dzieci wybrały się do „Królestwa Talentu”, gdzie najważniejszymi mieszkańcami byli: królewna – Lenka Wollenberg oraz król, którego rolę odegrał Franek Matuszak. Za pomocą tabliczek z buźką uśmiechniętą i smutną dokonywano oceny wszystkich prezentacji, a pomocą służyły pani dyrektor Marzena Wilkosz, pani wicedyrektor Bożena Bereza oraz wychowawczynie poszczególnych grup. Aby obejrzeć „utalentowane występy” dzieci musiały przenosić się do „Krain Talentu”, do których zapraszała je wróżka – Maja Dziwulska z grupy „Zajączki”. Było ich aż sześć: Kraina Poezji, Tańca, Matematyki, Muzyki, Sportu i Plastyki. Warunkiem udanej wyprawy do danej krainy było zaprezentowanie znanych dzieciom zabaw muzyczno – ruchowych, jako tajemniczych zaklęć. Aby dodać odwagi oraz przełamać nieśmiałość uczestników Przedszkolnego Dnia Talentu jako pierwsze zatańczyły dziewczynki z kółka tanecznego, które zaprezentowały taniec „Holydays”. Każdą grupę reprezentowała silna ekipa utalentowanych przedszkolaków. W „Krainie Poezji” swoimi umiejętnościami oczarowali publiczność: Szymon Dziadosz z gr. „Kotki”, Lena Wiśniewska z gr. „Wiewiórki” oraz Ula Zrada z gr. „Pszczółki”. Dzieci recytowały wiersze znanych polskich poetów. „Krainę Tańca” reprezentowały tancerki: Lena Wiśniewska, Weronika Trybuś, Daria Małagowska z gr. „Wiewiórki”, Olga Stasiak z gr. „Pszczółki”, Zuzia Kolczyńska, Amelka Makowska, Wiktoria Pelka, Karolina Rudnicka oraz Julka Mądra z gr. „Misie”. Dziewczynki prezentowały zarówno tańce nowoczesne, jaki i piękny balet. Kolejną krainą, do której przeniosły się dzieci była „Kraina Matematyki”, a tam spotkanie z utalentowanym matematykiem – Olkiem Piotrowskim z gr. „Motylki”, który oczarował wszystkich umiejętnością liczenia do 100 na wyrywki. Wielu wzruszeń dostarczyły występy dzieci w „Krainie Muzyki”. Piosenki (nie tylko w języku polskim) zaśpiewali: Tomek Kopyciński z gr. „Kaczuszki”, Ada Majewska oraz Ula Zrada z „Pszczółek”. Emocji nie zabrakło również w „Krainie Sportu”, gdzie wysoka sprawność ruchowa dzieci wywołała aplauz publiczności. Wystąpili tutaj: Tola Tomaszewska i Edzio Palczewski z „Biedronek” (skoki z omijaniem przeszkód), Julka Gumuła, Nadia Lubińska, Gabrysia Zakierska oraz Amelka Rożyńska z „Zajączków” (pokaz zumby), a także chłopcy z „Zajączków” – Mieszko Dąbrówka, Filip Czerwiński, Franek Lewański i Nikodem Pudliński (pokaz rozgrywek piłkarskich). Ostatnią krainą, do której zaproszono dzieci była „Kraina Plastyki”. Utalentowani artyści – plastycy zaprezentowali swoje piękne dzieła: Weronika Borzykowska z gr. „Kotki”, Kinga Witkowska oraz Tymon Paszek z gr. „Motylki”, Czarek Czerwonka i Julian Zygnarowski z gr. „Kaczuszki”, a także Nadia Lubińska z gr. „Zajączki”. Wszystkie występy wywołały gromkie brawa i otrzymały pozytywne oceny – uśmiechnięte buźki, a utalentowane przedszkolaki obdarowane zostały pamiątkowymi złotymi medalami „Mam talent” oraz dyplomami. Cieszymy się, iż tak wiele dzieci z naszego przedszkola posiada niezwykłe umiejętności. Życzymy im wielu sukcesów oraz wytrwałości w pielęgnowaniu posiadanych talentów!

A.R.

1
3
4
5
6
2
8
15
16
18
20
12
13
14
9
11
10
21
22
23
24
26