„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

016                                                                               Jak co roku z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” do przedszkola każde dziecko przyszło ze swoim ulubionym pluszowym misiem, aby bawić się, świętować i uczyć. W budynku przy ulicy Żeromskiego takie spotkanie  odbyło się 25 listopada, a w budynku przy ulicy Tysiąclecia 28 listopada. Spotkania z tej okazji w obu budynkach prowadziła Pani Dorota Sionkowska, bibliotekarka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie. Obchody „Światowego Dnia Pluszowego Misia” pokazały, że moda na misie nie przemija. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, bo można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, smutków i radości. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. Każdy był piękny i wyjątkowy. Już od rana przyniesione przez dzieci misie były w centrum zainteresowania. Podczas spotkania z panią Dorotką przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „Misiowej Krainie”. Dzieci poznały historię tego święta,  recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach, które przygotowały na tę okazję, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią Dorotkę książek o niedźwiadkach, rozwiązywały zagadki o misiach- bohaterach książek i bajek dla dzieci, bawiły się przy wesołej muzyce. Dużo radości sprawiły dzieciom  „misiowe tańce”- zabawy ze swoim pluszakiem.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

M.Sz.

01
09
08
07
06
05
03
02
011
018
013
012
015
017
019
014
010