Teatrzyk w przedszkolu

                                9 listopada gościliśmy aktorów teatru Vaška. Dzieci obejrzały przedstawienie pod tytułem „Tygrys Pietrek”. Bohater, to mały tygrysek, który był bardzo bojaźliwy. Z tego powodu, starsze tygrysy zabrały Pietrkowi paski. On postanowił wyruszyć w świat i kupić odwagę za grosz. Niestety ani w wojsku, ani w osadzie Indian i Kowboi nie udało mu się zdobyć odwagi. Zasmucony powrócił do domu. Tam czekała na niego ciężko chora mama. Mimo szalejącej burzy, Pietrek niezwłocznie pobiegł po doktora. Medyk przybył na pomoc w ostatniej chwili i uratował mamę. Za ten wielki czyn starsze tygrysy oddały Pietrkowi paski i nazwały go „odważnym tygrysem”. Teatrzyk dostarczył dzieciom wiele ważnych wiadomości na temat znaczenia słowa „odwaga”. Tygrys Pietrek stwierdził, że „Łatwo być odważnym, kiedy pomaga się innym”. Z pewnością nasi przedszkolni wolontariusze niosąc pomoc potrzebującym będą często dawać dowody na swoją wielką odwagę.

M.B.

P1360384
P1360391
P1360392
P1360397
P1360379
P1360383