Teatrzyk w WDK

                                12 grudnia dzieci z „Bajki” obejrzały przedstawienie pod tytułem „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia odbyło się na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury. „W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Naszym przedszkolakom bajka dostarczyła wspaniały humor, często niemal surrealistyczny, barwne, nierzadko baśniowe postacie (rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta) zaludniające to bajkowe uniwersum , a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. 

M.B.

DSC01787
DSC01788
DSC01789
DSC01790
DSC01791
DSC01792
DSC01794
DSC01795