„Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

                                                                   15 stycznia 2017 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych  oraz dla zapewnienia godnej opieki  medycznej seniorom. Na wielkiej scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury dzieci z przedszkola „Bajka” zatańczyły siedem tańców.  „Taniec z pomponami” zaprezentowały dzieci uczęszczające na kółko taneczne, które w przedszkolu przy ulicy Żeromskiego prowadzą Panie Ewa Grzybowska i Agnieszka Ramutkowska. Dzieci z grupy „Misie” z kółka tanecznego działającego przy przedszkolu na ulicy Tysiąclecia zatańczyły „Taniec z pomponami”. Opiekunem kółka jest Pani Mirosława Szuberla. „Misie” również zaprezentowały taniec pod tytułem „Rudolf Czerwononosy” , który przygotowała Pani Anna Matuszak. Dzieci z grupy „Zajączki” także zatańczyły dwa układy taneczne. Pierwszy pod nazwą „Taniec z dzwoneczkami” do utworu Tarantella przygotowała Pani Aleksandra Jesionowska i drugi, pod nazwą „Gwiazdeczki” przygotowała Pani Małgorzata Brzostek. „Ulica Sezamkowa”, to układ taneczny przygotowany przez nauczycielkę Teresę Gielniak, a zatańczony przez dzieci z grupy „Pszczółki”. Grupa „Wiewiórki” zatańczyła „Taniec Muminków”, którego nauczyła Pani Ewa Grzybowska. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami licznej widowni. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji występu oraz za przygotowanie strojów.

M.B.

P1330793
P1330796
P1330799
P1330805
P1330806
P1330810
P1330816