Wrześniowe zajęcia w „Bajce”

Co ciekawego przedszkolaki robiły w pierwszym miesiącu roku szkolnego 2021/2022? Na pewno się nie nudziły.

Co roku we wrześniu panie nauczycielki podejmują z dziećmi tematykę bezpiecznego poruszania się po ulicy. „Kotki” oraz „Biedronki” nie próżnowały, z pomocą plansz uczyły się sztuki chodzenia po „zebrze”. Ponadto „Biedronki” układały na podłodze owocowe rytmy, uczestniczyły w ćwiczeniach oddechowych z użyciem słomek i uczyły się nazywać różne emocje. „Kaczuszki” natomiast zabawiły się w malarzy- za pomocą niestandardowego narzędzia – buraka, tworzyły dzieła sztuki. Oprócz tego oglądały owady i uczestniczyły w zabawach ruchowych. „Misie” uczyły się pisać pierwszą z literek alfabetu oraz bawiły się w „nurkowanie z głoskami”. „Pszczółki” miały zabawy badawcze drzew. Zaś „Zajączki” wykonywały ciekawe prace plastyczne o tematyce jesiennej i ruchu drogowego oraz utrwalały figury geometryczne.

A.D.