III Jesienna Olimpiada Sportowa

Wraz z nadejściem jesieni w naszym przedszkolu odbyła się trzecia edycja Jesiennej Olimpiady Sportowej. 7 i 11 października dzieci uczestniczyły w szeregu różnych konkurencji sportowych.

Pierwszą olimpiadę, na ul. Tysiąclecia, przygotowała pani Beata Świątkowska. Jej hasłem przewodnim było: „Niech każdy się dowie, że sport to zdrowie!”. Rywalizowały w niej dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Misie”. Olimpiada na ul. Żeromskiego, zaplanowana przez panie Magdę Czaplicką i Anię Dembowską, podzielona była na dwie części. Najpierw w zawodach udział wzięły młodsze dzieci- grupy „Kotki”, „Motylki” i „Kaczuszki”. Następnie w sali gimnastycznej zebrały się grupy starsze tzn. „Pszczółki”, „Wiewiórki” i „Zajączki”.

Celem olimpiady, jak zawsze, było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu konkurencjach, które wykonywali z uśmiechem. Nie zabrakło również okrzyków dopingu ze strony każdej z drużyn. Rekwizytami wykorzystanymi w poszczególnych konkurencjach był przedszkolny sprzęt sportowy oraz dary przyrody- lasu, pola, sadu i ogrodu. Dzięki takim zawodom dzieci mają okazję do rozwijania umiejętności współdziałania, zdrowej rywalizacji i gry fair play.

Po zakończonych zmaganiach, jak to na każdej olimpiadzie, zawodnicy otrzymali medale. Za aktywny udział w zmaganiach grupom wręczone zostały również dyplomy i kolorowanki o tematyce zdrowego stylu życia. Świeże owoce i warzywa to, jak co roku, główna nagroda w naszej olimpiadzie.  

Te dwa dni były szczególnie nastawione na zdrowie i ruch. Było to podsumowanie zajęć przeprowadzanych na przełomie września i października o tematyki związanej z owocami i warzywami oraz tego dlaczego warto wprowadzić je do naszej diety.

A. D.