XI Miejski Konkurs Wiedzy o Wąbrzeźnie i Polsce

                               2 czerwca w Przedszkolu Miejskim „Bajka” odbył się XI Miejski Konkurs Wiedzy o Wąbrzeźnie i Polsce. Gośćmi honorowymi byli zastępca burmistrza miasta Wąbrzeźno Pan Wojciech Bereza, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Ilona Czarnecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Małgorzata Taczyńska. W jury zasiedli przedstawiciel Urzędu Miasta w Wąbrzeźnie Pani Kornelia Madejska, przedstawiciel Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie Pani Dorota Sionkowska i dyrektor Przedszkola Miejskiego „Bajka” Pani Marzena Wilkosz. W konkursie brało udział 8 drużyn – dzieci  5,6-letnie z grup przedszkolnych oraz zerówek szkolnych. Konkurs poprowadziła Pani Magdalena Czaplicka. Podczas konkursu dzieci rozwiązywały zadania takie jak  uzupełnianie mapy, układanie historyjki obrazkowej, uzupełnianie skojarzeń obrazkowych. Odpowiadały na pytania dotyczące małej i dużej Ojczyzna oraz rozwiązywały quiz dotyczący znajomości legend. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, a różnice punktowe były znikome. I miejsce zajęła drużyna z grupy „Zajączki” w składzie: Nadia Lubińka, Nikodem Pudliński i Mieszko Dąbrówka. II miejsce zajęła drużyna reprezentująca grupę „Misie” w składzie: Zuzanna Kolczyńska, Nina Krzyżykowska i Rysiu Palczewski. III miejsce zajęła drużyna reprezentująca grupę 0 „b” ze Szkoły Podstawowej nr 3.   Gratulujemy zwycięzcom.

M.Cz. i M.B.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
32
33
34
35
36
38