„Mikołajki”

Poranek 06 grudnia był dla wszystkich dzieci wielką niespodzianką. Przed przedszkolem przy ulicy Żeromskiego i Tysiąclecia ciężko pracowali dwaj Święci  Mikołajowie. Ponieważ śniegu nie było, to z całą pewnością nie odśnieżali. Mikołajowie częstowali. Kogo i czym? Otóż, częstowali dzieci – i nie tylko – cukierkami. Pracy mieli bardzo wiele, gdyż okazało się, że wszyscy zasłużyli na cukierki. Z okazji święta jakie w tym dniu obchodzi Święty Mikołaj w każdej grupie odbyły się zabawy mikołajkowe. Dzieci były ubrane w kolorze czerwonym, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Wszyscy uczestniczyli w licznych zabawach, konkursach, śpiewali piosenki i rysowali prezenty dla Świętego Mikołaja. Widząc tak wspaniałą zabawę Święci Mikołajowie jeszcze raz przyszli do dzieci, aby wręczyć prezenty. Mikołajki, to jeden z wielu dni, które wprowadzają nas w nastrój nadchodzących świąt. Na każdy z nich dzieci czekają z utęsknieniem.

M.B.