Bal Karnawałowy w przedszkolu

Bal Karnawałowy w przedszkolu-02-02-2021

Dnia 2 i 3 lutego 2021 roku w Przedszkolu Miejskim „Bajka” odbyły się Bale Karnawałowe.

W tych dniach już od rana w przedszkolu pojawiały się niezwykłe postacie. Dzieci przebrały się za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać: księżniczki, smoki, piratów, biedronki, batmanów, policjantów, wróżki. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bohaterów. Rozpoznać naszych przedszkolaków było bardzo trudno. Wszyscy uczestnicy balu w przedszkolu przeszli do sali gimnastycznej, która w tym dniu pełniła rolę sali balowej. Niezwykła dekoracja (kolorowe balony, serpentyny, girlanda) wprowadziła nas w radosny nastrój oraz zachęcała wszystkich do wesołej zabawy. Bal poprowadziły: pani Jolanta Chrzanowska oraz pani Joanna Szczawińska. Jak tylko z głośników popłynęła muzyka, nie było dziecka, które nie ruszyło do zabawy. Tańczyliśmy do największych przebojów muzyki tanecznej. Tańczyliśmy solo i parami, z podskokami i obrotami – słowem była zabawa i działo się. Tańcom towarzyszyły różne konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Balowi towarzyszyło hasło, które było często powtarzane: „Taniec i zabawa to wspaniała sprawa”. Bal Karnawałowy 2021 w przedszkolu w „Bajce” – na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach.