„Pasowanie na przedszkolaka”

      057-jpg                                                                              Dzieci  uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było „ Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość miała miejsce w dwóch budynkach. W budynku przy ulicy Żeromskiego pasowanie odbyło się 3 października, w budynku przy ulicy Tysiąclecia 4 października.  Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem w początkowym okresie bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami, jednak z czasem przyzwyczajają się do zabawy z kolegami i wychowawcą. W obecności zaproszonych gości- burmistrza miasta  Pana  Leszka Kawskiego, zastępcy burmistrza Pana Wojciecha Berezy, dyrektor przedszkola Pani Marzeny Wilkosz, wicedyrektor przedszkola Pani Bożeny Berezy oraz rodziców, pasowane na przedszkolaka były dzieci z grupy „ Kaczuszki” i ośmioro dzieci z grupy „ Biedronki”. Wychowawczyni grupy „ Kaczuszki” Lucyna Dąbrowska i wychowawczyni grupy „ Biedronki” Beata Świątkowska przygotowały scenariusze uroczystości, w których każda z grup odmiennie zaprezentowała się pragnąc wstąpić w  poczet przedszkolaków Przedszkola Miejskiego „Bajka”. Dzieci przedstawiły szereg wierszy, piosenek i zabaw ze śpiewem. Starsze dzieci z grupy „ Biedronki” przedstawiły kilka rad, dzięki którym dobrze współdziała się w grupie. W programie artystycznym dzieci przedstawiły taniec „Grozik” „,Rumba koło” z pałeczkami bambusowymi, utwór „Orzeszek” wykorzystując butelki plastikowe, zatańczyły do utworu „Annen Polka” wykorzystując czerwone chusteczki. Dzieci wykazały się znajomością kolorów przy piosenkach „Kolor czerwony” oraz „Kolor każdy ma”. Tu bawiły się z chustą animacyjną. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą Pani dyrektor Marzeny Wilkosz i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzy i czterolatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Obiecujemy „.   Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się „ Prawdziwym Przedszkolakiem”. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola. Dziękujemy  wszystkim gościom za obecność na tej uroczystości oraz za organizację poczęstunku.

L.D. i B.Ś.

056-jpg
055-jpg
054-jpg
053-jpg
052-jpg
051-jpg
050-jpg
040-jpg
059-jpg
058-jpg
039-jpg
037-jpg
033-jpg
032-jpg
030-jpg
026-jpg