Uroczystość jesienna

024.jpg 21 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość jesienna. Uroczystość przeprowadzono pod nazwą „I znowu jesień”. W budynku przy ulicy Żeromskiego imprezę przygotowała i poprowadziła nauczycielka Lucyna Dąbrowska.Pierwsze w  rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy „Kaczuszki”, które zaprezentowały swoim starszym koleżankom i kolegom przedstawienie pod tytułem  „Dom pod grzybkiem”. Maluchy świetnie dały sobie radę podczas występu. Inscenizowały opowiadanie, którego narratorem była ich wychowawczyni. W dalszej części uroczystości odbyła się zabawa „Jaka to pora roku?” – przedszkolaki potrafiły rozpoznać postacie poszczególnych pór roku, ustawić je w odpowiedniej kolejności, ułożyć napisy z nazwami pór oraz dopasować symbole poszczególnych pór roku. Przeprowadzono również quiz, podczas którego dzieci rozpoznawały zdania prawdziwe i fałszywe, potwierdzały je lub zaprzeczały podnosząc listki zielone (tak) lub czerwone (nie). Wszyscy świetnie bawili się  podczas „Jesiennej zgaduj – zgaduli”, w trakcie której przedszkolaki rozwiązywały ciekawe zagadki. Całą uroczystość uświetniły występy każdej z grup z przygotowaną piosenką o jesieni. W ostatniej części spotkania każda grupa wykonała pracę plastyczną pod nazwą „Pani Jesień”.  Stworzono kompozycję z przygotowanych elementów, ozdabiano postać Pani Jesieni. Prace zaprezentowano rodzicom na sztalugach w szatni. Na koniec uroczystości wszystkie dzieci zostały poczęstowane jabłkami, które – wiadomo –  dostarczyła JESIEŃ. W budynku przy ulicy Tysiąclecia uroczystość przygotowała i poprowadziła nauczycielka Anna Matuszak. Dzieci z grupy „Biedronki” i „Misie” uczestniczyły w pierwszym w tym roku balu przebierańców. Warunkiem uczestnictwa w balu było przybycie w stroju charakterystycznym dla jesieni. Dzieci i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Na bal przybyły m.in.  : wiewiórki, lisiczki, jeże, muchomory, pojawił się kasztan, listek oraz dynia. Nie zabrakło również różnych odmian samej  pani Jesieni. Na początku dzieci zostały wprowadzone w tematykę związaną z przemijaniem czasu. „Misie” przedstawiły w krótkiej inscenizacji pory roku, oraz charakterystyczne dla nich miesiące. Bal został przygotowany pod hasłem „Jesienny bal talentów”. W czasie balu dzieci z obu grup prezentowały m.in. talent recytatorski, muzyczny, matematyczny, sportowy i plastyczny. Nie zabrakło również jesiennej cza – czy, kujawiaczka oraz  poleczki , w czasie których dzieci prezentowały talent taneczny. Jak na każdym prawdziwym balu u nas również wybrany został król i królowa. Królową balu jesiennego została Natalia Śmigielska z grupy „Biedronki” , natomiast królem – Wiktor Lamański z grupy „Misie”.  Tym razem korony zastąpiły kapelusze przyozdobione jesiennymi liśćmi. Królewska para zatańczyła w rytm jesiennej piosenki.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie pięknych jesiennych strojów.

L.D. i A.M.