„Tradycja strojenia przedszkola”

                                                            Boże Narodzenie. Czas magiczny, niepowtarzalny. Czas najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa, wspomnień skrzętnie ukrywanych i pielęgnowanych. Czas powrotów z daleka, zabaw z dziećmi, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, kolędowania i spożywania tradycyjnych potraw świątecznych. Jednym słowem – wszystko co dobre. Przygotowania do Świąt rozpoczynają się długo przed 24 grudnia. To myślenie o przebiegu tych kilku dni, o nastroju, który znów będzie panował we wszystkich domach, o tej błogości, która pozwoli nam na chwilę zapomnieć o szarej codzienności i prozaicznych problemach. Ale zanim, to nastąpi staramy się aby nasze otoczenie, nasz dom, był pięknie przystrojony. Przedszkole, to drugi dom i trzeba zadbać o to, aby i w nim zaistniała magia świąt. Na długo przed świątecznymi uroczystościami, już w listopadzie, pracownicy przedszkola przygotowują świąteczne ozdoby. Cuda i cudeńka z papieru, drzewa, iglaków, wstążek, koralików. Ozdoby są wytworem wielogodzinnej pracy. Każdego roku w wybrane późne popołudnie pracownicy przedszkola stroją wszystkie pomieszczenia. W tym roku strojenie przedszkola w obu budynkach miało miejsce 09 grudnia. Pełni zapału  wszyscy przystąpili do pracy, której spełnieniem był błysk w oczach dzieci przekraczających próg pięknie przystrojonego przedszkola. Aby tradycji stało się zadość po wspólnie spędzonym popołudniu wszyscy pracownicy zasiedli do spotkania wigilijnego. Były życzenia, były kolędy, a teraz razem z dziećmi czekamy na „Uroczystość Gwiazdkową”.

M.B.

03
02
04
05
010
09
08
06