Spotkanie ze strażakiem i strażnikiem miejskim

                              W naszym przedszkolu realizowany jest program profilaktyczny. Celem programu jest między innymi przygotowanie dzieci do tego, by potrafiły współżyć i współdziałać z innymi, poznały zasady  dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo, jak radzić sobie z trudnościami. W realizacji programu profilaktycznego posłużył obowiązujący w przedszkolu Plan współpracy ze Strażą Pożarną i Strażą Miejską. Koordynatorem tej współpracy jest nauczycielka Lucyna Dąbrowska. W ramach realizacji programu gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. 25.10.2016 do przedszkola przybył Komendant Straży Miejskiej Pan Krzysztof Grzybek, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat „Bezpieczeństwo na drodze. Obcym mówimy nie.”. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa, np: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka,  przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi.   „Bezpieczne ferie”, to temat spotkania, które miało miejsce 26.01.2017 roku. W czasie spotkania Pan komendant rozmawiał z dziećmi o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie i korzystać ze sportów zimowych.  Bezpieczeństwo, to również myśl przewodnia spotkań ze strażakiem. 08.11.2016 roku dzieci spotkały się z Komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Panem Andrzejem Kujaczyńskim. „Ogień niszczy. Ogień parzy.” – to motto spotkania, którego celem było przybliżenie dzieciom oraz dorosłym zasad postępowania w przypadku powstania pożaru, sposobów alarmowania służb ratowniczych, i tych związanych z ewakuacją osób z pomieszczeń i budynków. Nie zabrakło porad dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i wniosły wiele dobrego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

L.D. i M.B.

P1330139
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA