Współpraca z biblioteką

                              W bieżącym roku szkolnym kontynuowana jest współpraca przedszkola z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie. Współpraca jest prowadzona w ramach realizacji planu współpracy przedszkola z biblioteką.  Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest nauczycielka Mirosława Szuberla. Pani Mirka organizuje spotkania, które są prowadzone przez Panią bibliotekarkę Dorotę Sionkowską. W I półroczu odbyły się 23 spotkania w każdej grupie przedszkolnej.  W planie współpracy uwzględniono pozycje z literatury dziecięcej o tematyce wychowawczej, które  służą nie tylko zabawie, ale również uczą rozwiązać wiele problemów. Mają charakter kształcący cechy społeczne dziecka, jego umiejętność życia w grupie i działania wśród ludzi. Podczas spotkań dzieci poznały między innymi bajkę pt. „O koguciku Złotym Grzebyku”, opowiadanie „Moje zabawki są moje”, szereg wierszy i piosenek. Poza tym w I półroczu dzieci brały udział  spotkaniach okolicznościowych z bibliotekarką. Było, to spotkanie z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” i „Świąteczne czytanie”. Na spotkania Pani Dorotka przychodziła do przedszkola lub zapraszała dzieci do biblioteki. Każda wizyta inspirowała dzieci do działania, gdyż wykorzystano w niej ilustracje, teatrzyki, książki, slajdy, kukiełki i wiele innych pomocy dydaktycznych. Dzieci musiały wykazać się wiedzą podczas rozwiązywania zagadek i rebusów. Spotkania z Panią Dorotką są bardzo ciekawe, pouczające i zabawne. Dzieci czekają na nie z utęsknieniem.

M.Sz. i M.B.

P1330032
P1330588
P1330589
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA